9 الی 17|تلفن تماس: 02188345279

طراحی سیستم تهویه صنعتی

در زمینه طراحی سیستم تهویه صنعتی شناخت نیاز مشتری برای رسیدن به انتظارات او مهم است. مواردی مانند حفاظت در برابر انفجار و کنترل نویز گرفته تا کنترل آلودگی هوا در طراحی سیستم تهویه صنعتی تأکید می کند

در طراحی سیستم تهویه صنعتی از حفاظت در برابر انفجار و کنترل نویز گرفته تا کنترل آلودگی هوا ، تأکید می کند و به آن فکر می شود و قبل از شروع کار ، راه حل پیشنهادی و نتایج مورد انتظار در طراحی سیستم تهویه صنعتی به روشنی تعریف شود.

سه روش درطراحی سیستم تهویه وجود دارد که از آنها می توان برای طراحی سیستم تهویه صنعتی استفاده کرد. هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی ، طراح باید منطقی به مسئله نزدیک شود. این شامل جمع آوری اطلاعات برای توصیف مشکل و محدودیت ها ، تعیین روش طراحی مورد استفاده ، انتخاب دستگاه مناسب برای استفاده ، انجام محاسبات طراحی ، انتخاب و اندازه گیری هواگیر ، چک کردن محاسبات و مقایسه گزینه های دیگر در طراحی سیستم تهویه صنعتی مورد توجه قرار می گیرد.

در نتیجه حفظ سلامت و ایمنی کارکنان مجتمع های صنعتی، سالم بودن هوای محیط های صنعتی اهمیت دارد

و لازم است از تجهیزاتی جهت پاکسازی و تهویه هوای محیط های کاری و کارخانجات صنعتی استفاده شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو، طراحی سیستم تهویه صنعتی، در دستور کار تمام صنایع و کارخانه های تولیدی قرار گرفته است.

طراحی سیستم تهویه صنعتی چیست؟

طراحی سیستم تهویه صنعتی به فرایند ایجاد یک نوع سامانه مجهز و یکپارچه برای تهویه هوای محیط های صنعتی و کاهش سطح تماس کارکنان صنایع مختلف با آلودگی های موجود در هوا مانند بخارات سمی، گازها، ذرات و گرد و غبار و... گفته می شود. نتایج حاصل از طراحی سیستم تهویه صنعتی به این صورت است که با کمک تجهیزات در نظر گرفته شده در این زمینه، کلیه آلاینده های موجود در هوا در یک منبع به دام انداخته شده و سپس به تصفیه کننده ها، منتقل می گردد. 

انتخاب و طراحی سیستم تهویه صنعتی

اغلب گزینش مناسب و کارآمد نوع سیستم تهویه هوا، متناسب با فضای در اختیار،که از طراحی سیستم تهویه صنعتی،انجام می شود کاری دشوار است که دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. یکی از دیگر نکاتی که نقش زیادی در انتخاب و طراحی سیستم تهویه صنعتی وجود دارد، بحث مربوط به صرفه اقتصادی آن است. معمولا برای به صرفه بودن طراحی سیستم تهویه صنعتی، باید از برخی دستورالعمل ها چشم پوشی کرد. در برخی موارد مانند میزان حرکت هوا، سروصدای تولید شده از هواکش، میزان دما و رطوبت و بسیاری دیگر در اجرای صحیح طراحی سیستم تهویه صنعتی، ضروری است که در حد تعادل قرار داشته باشند. اما با در نظر گرفتن نوع هدف و کارایی تهویه و صرفه اقتصادی بیشتر، ممکن نخواهد بود که تمام این شرایط و دستورالعمل های مهم در طراحی سیستم تهویه صنعتی اعمال گردد.

اهمیت طراحی سیستم تهویه صنعتی

محیط های آلوده و وجود آلاینده های موجود در هوا، تنفس افراد در محیط های کاری، اثرات مستقیم و خطرناکی بر روی سلامت، کیفیت زندگی و ایمنی افراد و کارکنان مشاغل مختلف صنعتی خواهد داشت. وجود این شرایط علاوه بر تحت الشعاع قرار دادن وضعیت سلامت پرسنل و بروز بیماری های مرتبط با دستگاه تنفسی، در طولانی مدت اثرات منفی دیگری هم بر روی تولیدات این واحدهای صنعتی خواهد داشت. از این رو طراحی سیستم تهویه صنعتی یکی از بهترین روش ها برای کنترل و رفع این آلودگی ها از محیط کار، است. 

هنگام طراحی سیستم تهویه هوا صنعتی این نکته را باید در نظر داشت که تمامی این هواکش ها عمل یکسانی را انجام می دهند

مدل سیستم تهویه هوا

هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی هوا تمامی این هواکش ها عمل یکسانی را انجام می دهند و آن هم انتقال هوا از یک محیط به محیط دیگر است. ولی کاربردهای مختلفی که این سیستم ها دارد، تولید کنندگان را بر آن داشته که مدل های مختلفی را هم متناسب با نیازهای خاص هر صنعت و هر محیط طراحی کنند. این مدل ها اگرچه تقریباً کاربرد یکسانی دارند، ولی سازوکار انجام کار در آن ها متفاوت است. هر مدل ویژگی های خاص خود را دارد که استفاده از آن را برای محیط هایی خاص مطلوب می سازد. هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی و انتخاب بین مدل های مختلف، این نکات را مد نظر داشته باشید، چراکه تفاوت اصلی سیستم های تهویه مختلف بر همین اساس است.

مدل های دایرکت درایو

مدل های دایرکت درایو برای استفاده در محیط هایی با فشار استاتیک پایین و دبی حجمی پایین مناسب هستند و استفاده از آن ها عموماً مقرون به صرفه و اقتصادی است. عموم آن ها هزینه های نگهداری کمی دارند و موتور آن ها قابلیت تنظیم سرعت گردش را دارد. با تنظیم سرعت گردش، در واقع دبی حجمی جریان و انتقال هوا را نیز می توان افزایش و یا کاهش داد. از سوی دیگر، هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی برای محیط های گرم تر، احتیاج به هواکش های قوی تری خواهید داشت. در محیط های این چنینی که فشار استاتیک بالا است، دبی حجمی بالایی نیاز است و دمای هوا حتی ممکن است به بالای 50 درجه سانتی گراد برسد،‌ عموماً از انواع هواکش بلت درایو استفاده می شود.

مدل های پروانه ای

هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی این نکته را باید در نظر داشته باشید که مدل های پروانه ای عموماً در شرایط ساده و اقتصادی تر مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های پروانه ای قادر هستند حجم بالایی از هوا را با فشار استاتیک پایین جابجا کنند. با این حال، هواکش های پروانه ای برای محیط هایی که هوای پاکیزه دارند و دمای هوا در آن ها کمتر از 40 درجه سانتی گراد است مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر، فن های گریز از مرکز سروصدای کمتری دارند، مصرف آنها بهینه‌تر است، فشار استاتیک بیشتری دارند و از آن ها در دماهای بالا نیز می توان استفاده کرد.

 

محل نصب هواکش

به محل نصب و قرارگیری هواکش ها درطراحی سیستم تهویه صنعتی، حتماً باید دقت داشت. هواکش ها عموماً روی سقف،‌ در دیوار و یا داخل مجراهای مخصوص قرار می گیرند. انتخاب بهترین مکان برای نصب هواکش بسته به جریان و الگو گردش هوا در محیط شما دارد. باید ابتدا نقشه ساختمان را به دقت بررسی کنید، مسیر گردش هوا را شناسایی کرده و بهترین نقطه برای ایجاد جریان هوا و بهترین مکان برای نصب هواکش را انتخاب کنید.

دبی حجمی (متر مکعب در دقیقه)

این عدد در واقع مقدار هوایی است که باید جابجا شود. هنگام طراحی نقشه های ساختمان، عموماً تعیین می شود که به منظور تهویه مناسب، هوای این محیط چند مرتبه در روز باید تهویه شود. هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی، این مقدار و همچنین قدرت جابجایی هوای هواکش مورد نظر را باید در نظر داشت. هرچه محیط گرم و مرطوب تر باشد، تعداد دفعاتی که هوای آن باید تهویه شود بیشتر است.

فشار استاتیک

یکی دیگر از مواردی است که هنگام طراحی سیستم تهویه صنعتی باید آن را در نظر گرفته شود فشار استاتیک است. فشار استاتیک برای انتخاب هواکش مناسب، باید به دقت اندازه گیری کرد، چون اگر فشار سیستم تهویه به اندازه کافی نباشد، جریان هوا شکل نمی گیرد. مقدار فشار استاتیک محیط به عوامل مختلفی مانند طول دریچه هواکش، تعداد پیچ‌وخم های کانال هواکش و ... بستگی دارد.

 

عوامل موثر در طراحی سیستم تهویه صنعتی

در طراحی سیستم تهویه صنعتی، عوامل زیر می تواند تاثیر فراوان داشته باشد :

 • مقدار هزینه و سرمایه مورد نظر برای طراحی سیستم تهویه صنعتی
 • هدف از طراحی سیستم تهویه صنعتی در فضای مورد نظر و کارایی و موقعیت آن
 • شرایط محل اجرای سیستم تهویه مانند دما، میزان رطوبت، وزش باد و غیره.
 • ظرفیت سیستم تهویه در طراحی سیستم تهویه صنعتی.
 • موقعیت مکان و محل تجهیزات و هماهنگی آن با بارهای جزئی.

جنبه اقتصادی طراحی سیستم تهویه صنعتی

از مهم ترین عوامل در زمینه جنبه اقتصادی طراحی سیستم تهویه صنعتی می توان ؛ سرمایه مورد نیاز اولیه، بودجه لازم جهت تعمیر نگهداری و همچنین بازگشت سرمایه اشاره کرد. بر این اساس، طراح سیستم های تهویه می بایست علاوه بر اجرای طرح خود بر پایه اصول و قواعد مهندسی طراحی سیستم تهویه صنعتی، مقدار بودجه و سرمایه صاحب فعالیت صنعتی را نیز، مورد توجه قرار دهد. همچنین بودجه لازم برای تهیه تجهیزات سیستم تهویه نیز بسته به قیمت آنها، متریال مصرفی، نیروی انسانی و هزینه مورد نیاز جهت نصب خواهد بود. که این بخش نیز ضروری است در طراحی سیستم تهویه صنعتی، به شکل اصولی مورد توجه قرار بگیرد.

نکات مهم در طراحی سیستم تهویه صنعتی

به طور کلی یک سیستم تهویه صنعتی، در برگیرنده قسمت های مختلف و تجهیزات گوناگونی است که وجود تخصص، دانش و تجربه کافی در شناخت این قطعات و طراحی سیستم تهویه صنعتی بسیار با اهمیت خواهد بود. بخشی از این قطعات تشکیل دهنده سیستم تهویه شامل هواکش صنعتی ، کانال، لوله و تجهیزات ، سانتریفیوژ مکنده و دمنده است که هر یک از این لوازم به صورت مستقیم دارای اثراتی بر نوع کارایی و راندمان سیستم تهویه خواهد داشت. این قطعات معمولا با توجه به نیاز محیط مورد استفاده و همچنین قواعد طراحی سیستم تهویه صنعتی، انتخاب و به کار برده خواهد شد. از دیگر نکاتی که برای طراحی سیستم تهویه صنعتی می بایست مورد توجه قرار بگیرد، انتخاب نوع جنس و آلیاژ مورد نظر در تولید این قطعات است که می تواند در بالاتر بردن دوام سیستم تهویه صنعتی، نقش بسزایی داشته باشد. آخرین نکته در طراحی سیستم تهویه صنعتی که برای حذف آلاینده ها بسیار مهم است، آگاهی از نوع ذرات و آلودگی های موجود در محیط است که می تواند در انتخاب فیلتر و نحوه تصفیه آن موثر واقع شود.

 

 • Start Publishing Date

دو سال از انتشار این ویروس منحوس می‌گذرد و همچنان مردم دنیا بخاطر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند، برای جلوگیری از انتشار این ویروس  پروتکل های بهداشتی نوشته شده که باید در فضاهای باز و بسته رعایت شوند، یکی از مهم ترین عوامل انتقال ویروس در ...

فن کامپیوتر

قطعات الکترونیکی موجود در کیس گرما تولید می‌کنند و این گرما در طولانی مدت به دلیل عبور جریان و حرکت الکترون ها داخل این قطعات، ایجاد تلفات می‌شود که به صورت گرما خود را نمایان می‌کند، قطعاتی از جمله ایسونیک و پردازنده و کارت گرافیک که ...

پنکه های صنعتی چیست

پنکه به عنوان یک سیستم تهویه به حساب می‌آید و باعث می شود هوای محیط خانه و مکان های دیگر تغییر کند، پنکه به آسانی قابل حمل و جابه جایی می‌باشد و وزن زیادی ندارد و می‌توان یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی به حساب آورد که توانسته کمک ...

هواکش صنعتی چیست و چه کاری انجام میدهد 

هواکش صنعتی به عنوان فناوری های جریان هوا برای کنترل محیط داخلی و انتشار محیط کار تعریف می‌شود. کیفیت هوا و جریان هوای کافی برای کارهای روزمره قابل توجه است. بدون جریان هوای مناسب سیستم ها و تجهیزات منجر به ...

مزایای کانال اسپیرال گالوانیزه

در دنیای امروزه که تکنولوژی در تمامی جهات گسترده شده است و می توان ازآن در تمامی زمینه ها بهره برد، می بایست گسترش روزافزون ابزار و تجهیزاتی که سبب سهولت فعالیت ها در کلیه اوامر و از جمله در سیستم تأسیسات ساختمانی شده اند را مدنظر داشت. کانال ...

هواکش صنعتی آکسیال و تفاوت های آن با هواکش صنعتی سانتریفوژ

تاریخچه هواکش صنعتی آکسیال

هواکش های صنعتی آکسیال از قدیمی ترین هواکش های صنعتی استفاده شده توسط بشریت و ما انسان ها می باشند. قدمت این فن ها و یا این هواکش‌های صنعتی به آسیاب های بادی طراحی شده توسط ایرانیان 500 سال قبل از میلاد بازمیگردد. سپس ...

فن صنعتی بی صدا

فن صنعتی سایلنت یا هواکش صنعتی بی صدا به دلیل یکی از اساسی‌ترین نیازهای انسان‌ها، یعنی هوای پاک برای تنفس و ادامه حیات ساخته شده است. در فضاهای باز و طبیعت، هوا به طور عادی پاکیزه و قابل تنفس است اما این شرایط ایده‌آل تا زمانی وجود داشته که بشر برای ...

اهمیت استفاده از هواکش صنعتی در کارخانجات و سوله های صنعتی نباید فراموش کرد، زیرا تصویه و تمیز شدن هوا در کارخانجات و سوله های صنعتی برای سلامتی کارکنان و کارمندان این محیط ها امری ضروری به حساب می آید. در واقع گفتنی است که عملکرد هواکش های صنعتی به این گونه می باشد که این هواکش ها، هوای آلوده را به بیرون از محیط سربسته فرستاده و هوایی تمیز را وارد محیط کارخانه و سوله های صنعتی می کنند. در واقع گفتنی است که هواکش ها به دلیل قدرت بالایی که دارند می توانند به راحتی سلامتی کارکنان این محیط ها را فراهم نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات هواکش صنعتی با ما در ارتباط باشید. شرکت های سازنده هواکش های صنعتی کیفیت را هدف کار خود قرار داده اند تا بهترین ها را به منظور حفظ سلامتی افراد و محیط زیست در اختیار صنایع قرار دهند. شما می توانید با مراجعه به مجموعه سایت لایت هوم و ارتباط با بخش فروش بهترین و با کیفیت ترین انواع هواکش صنعتی را انتخاب و خریداری نمایید. مشاورین لایت هوم آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند، تا شما بهترین خرید را داشته باشید. استفاده از این هواکش ها در بسیاری از محیط های کارخانه ای که در آن ها دمای محیط بسیار بالا می رود و در آن ها بنا به هر دلیلی امکان استفاده از کولر وجود ندارد و این افزایش دما ممکن است باعث ناکارآمدی خط تولید شود، نیز متداول است. خیلی صنایع تولیدی و بزرگ کشور نیز به منظور کاهش رطوبت محیط و تبدل هوای مناسب از انواع هواکش صنعتی استفاده می کنند. در کارخانه‌ جات تولیدی غذا نیز از هواکش صنعتی با هدف خارج کردن دود، بوی غذا و بخار ناشی از پخت غذا استفاده می نمایند. البته به اختصار انواع هواکش های صنعتی مناسب کاخانه، کارگاه و سوله را برای شما عنوان می کنیم: هواکش پروانه ای هواکش لوله محوری هواکش گریز از مرکز هواکش پره محوری عملکرد هواکش های کارخانه ای و سوله ای به چه شکل است؟ فن های صنعتی در صورت استفاده صحیح در محیط های تولیدی، مزایای بسیاری را به همراه دارند. آن ها با از بین بردن آلاینده ها ، آلاینده های هوا ، دود و کاهش بوهای تهاجمی ، جو سالم ایجاد می کنند. همانطور که سطح گرما و رطوبت را کاهش می دهد، فن های صنعتی مزایای زیست محیطی ارزشمندی دارند. آن ها در عملکرد ها و سبک های بسیار متنوعی وجود دارند که در جهت جریان هوا به داخل و خارج از محیط و سرعت عملکرد متفاوت هستند. هنگام انتخاب فن کارخانه و کارگاه، اطمینان حاصل کنید که سازگاری با شرایط محیطی و سطح فشار در محیط را داشته باشد. انواع هواکش صنعتی با توجه به محل قرارگیری و نحوه نصب متفاوت هستند. انواع مختلفی از فن های صنعتی شامل فن های مستقل، پنکه های دیواری و تابلویی و فن های داکت و دمنده ها می باشد. مشخصا هر فن دارای کارکرد یا هدف متفاوتی است. فاکتورهای مهم که باید در هنگام انتخاب فن صنعتی در نظر داشته باشیم! در نهایت توجه داشته باشید که پیش از آن که به سراغ انتخاب هواکش بروید، مورد مصرف خود را مشخص کنید. به عبارتی شما به دنبال کدام نوع هواکش هستید؟ آیا تهویه مناسب هوا اولویت شما است؟ یا تخلیه گاز های مضر و یا خنک کردن محیط کارگاه و سوله شما؟ به این نکات توجه داشته باشید. در نظر گرفتن عواملی از جمله: تراکم هوا برای جابجایی دمای هوا رطوبت میزان آلاینده هوا هنگام تعیین فشار مورد نیاز، توجه به محدودیت های سیستم مهم است. به عنوان مثال: ممکن است فشار اضافی برای رسیدن به جریان از طریق فیلتر یا جبران افت فشار ناشی از طول، اندازه و پیچیدگی کانال مورد نیاز باشد. همانطور که می دانید این هواکش ها با یکدیگر متفاوت اند، در نتیجه موارد مصرف آن ها نیز متفاوت خواهد بود. فن صنعتی جت فن بیشتر برای تهویه هوا و جابجایی آن ها کاربرد دارد. همچنین هوا را با فشار پایینی منتقل می کند، در نتیجه گزینه مناسب خنک کننده است. اما در رابطه با هواکش های صنتعی سانتریفیوژ، اغلب برای فیلتر کردن هوا استفاده می شوند.

اهمیت استفاده از هواکش صنعتی در کارخانجات و سوله های صنعتی نباید فراموش کرد، زیرا تصویه و تمیز شدن هوا در کارخانجات و سوله های صنعتی برای سلامتی کارکنان و کارمندان این محیط ها امری ضروری به حساب می آید. 

در واقع گفتنی است که عملکرد هواکش های صنعتی ...

راهنمای لازم هنگام خرید هواکش صنعتی

همانطور که قبلا گفته شد و به این دلیل که در کارخانجات و محیط های صنعتی بزرگ مانند سوله ها و کارگاه های بزرگ،  سالم بودن هوای محیط تاثیر بسیار مهمی در سلامت کارکنان و کارگران آن محیط دارد، نباید این موضوع را نادیده گرفت پس به همین دلیل باید سلامت ...

هواکش صنعتی‎ در واقع حرکت و جابجای هوا و گازها را تسریع می‌کند. نقش مهم و برجسته هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چراکه این جابجایی هوا برای بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع امری کاملاً ضروری است. این هواکش‌ها در واقع هوای پر از آلاینده‌های مختلفی ...

هواکش‌های صنعتی و کاربردهای آن

یکی از بهترین سیستم‌هایی که برای خنک کاری و خارج نمودن هوا در محیط‌های صنعتی به کار می‌رود، هواکش صنعتی می‌باشد. هواکش صنعتی از جمله دستگاه‌های مکانیکی است که برای به جریان درآوردن گاز و یا همان هوا در درون کانال و دودکش‌هایی که صنعتی هستند به کار ...

هواکش صنعتی آکسیال

هواکش صنعتی آکسیال یکی از پرکاربرد ترین هواکش های صنعتی در صنعت می باشد. هواکش صنعتی آکسیال از کاربری بسیار ساده و آسانی استفاده می کنند و در کنار سادگی از توان تولیدی بسیار بالایی برخوردار می باشد. هواکش صنعتی آکسیال می توانند به خوبی گردش هوا را ...

مراحل نصب هواکش صنعتی

هواکش صنعتی در کارخانجات و محیط های صنعتی، نصب می شود. هواکش صنعتی دارای انواع مختلفی می باشد و این موضوع که از کدام یک از انواع هواکش صنعتی استفاده شود کاملا بستگی به نوع فعالیت، میزان آلاینده ها و سن کارکنان آن محیط دارد. بنابراین در محیط هایی که ...

هواکش صنعتی سانترفیوژ

در واقع می توان گفت که هواکش صنعتی سانتریفیوژ همان هواکش های صنعتی هستند که در موقعیت و مکان های مختلف و متفاوت استفاده می شود. ساختار و ظاهر هواکش صنعتی سانتریفیوژ استوانه ایی شکل می باشد که تیغه هایی بر روی پروانه های این نوع هواکش تعبیه شده است و ...

انواع هواکش صنعتی

تصویه و تهویه ی هوای منزل و محیط کار همواره و همیشه  یکی از مهم ترین مسائلی بوده است که حتی از زمان ‌های گذشته و قدیم تا به اکنون توجه زیادی را به خود توانسته جلب کند  و انسان ها همیشه سعی داشته اند برای تهویه و تصویه و جا به ‌جایی هوا از روش ‌های ...

هواکش های جریان محوری به ترتیب افزایش فشار استاتیک در خروجی عبارتند از:

1_هواکش های ملخی یا پروانه ای

2_هواکش های لوله محوری

3-هواکش های پره محوری

۴_هواکش های جریان محوری دو مرحله ای

هواکش های ملخی یا پروانه ای

 این نوع هواکش به هواکش های صفحه ...

صنایع اندکی از صنایع بخصوص صنایع داروسازی باید بطور کاملا مخصوصی از قوانین که در نظام سلامت وجود دارد پیروی کنند . که البته برای این سخت گیری ها دلایل بسیار خوبی وجود دارد. هر دارویی که مصرف کننده ای دریافت می کند می خواهد بطور بسیار موثری اثر کند . ...

فیلتر باکس مجموعه ی کاملی از تجهیزات خروجی یا ورودیِ هوا از آخرین نقطه ی انشعاب هوا می باشد.دریچه های ورودی، دریچه‌های خروجی و دریچه های برگشت هوای مورد استفاده در اتاق تمیز باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که به خوبی هوابند شده و همچنین بدون درز ...

جت فن یعنی به فنی که چهار فن محوری پره‌ای داشته باشد، می‌گویند، زیرا مانند یک جت پرسرعت که از هوای فشرده‌شده از لبه فرار تیغه‌ها خارج می‌شود. درست مانند یک هواپیمای جت که چرخ فن به سمت جلو می چرخد، که بر اثر خروج هوای جت پرسرعت از نزدیک موتور جت به ...

احداث ساختمان‌های پیچیده و بزرگ در دنیای مدرن امروز به طور روزافزون در حال افزایش است. طبیعی است که برای این ساختمان‌های پیچیده و بزرگ به سیستم تهویه مطبوع مدرن نیاز است که بتواند نیازمندی‌های آن ساختمان‌ها را برآورده کند. استفاده از کانال اسپیرال ...

دستگاه هواساز دستگاهی است که همراه با سیستم‌های گرمایش و سرمایش به کار می‌رود تا هوا را در ساختمان به جریان انداخته و آنجا را تهویه کند. دستگاه های هواساز دستگاه‌های بزرگ و پیچیده‌ای هستند و به سیستم کانال‌کشی متصل می‌شوند که هوای خارج شده از داخل ...

فن کویل دستگاهی است که از کویل های (لوله های) گرم، سرد و یک فن و موتور و دریچه تشکیل شده که در سیستم های تهویه مطبوع، ساختمان ها، مراکز تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. فن کویل ها کاربرد آنها برای کنترل دمای محیطی اند که در آن نصب می شوند ...

امروزه هوای پاکیزه به یک دُر نایاب تبدیل شده است. سطوح آلودگی هوا پیوسته در حال افزایش است و در همه جا وجود دارد و برای برطرف کردن این مشکل، دستگاه های به نام دستگاه های گردگیر صنعتی ساخته شده‌اند که یک فناوری جدید است تا به توقف آلودگی و ایجاد ...

برای اهداف مختلفی از جمله خنک کاری و خارج کردن حرارت تا جمع آوری گرد و غبار و انتقال، سیستم های هواکش صنعتی راه حل هایی خوبی در کاربرد های صنعتی هستند. هواکش صنعتی و دمنده ها دستگاه های مکانیکی یا الکترومکانیکی ای هستند که برای به جریان درآوردن ...

تست های تعیین نرخ فن از نظر نرخ جریان ، فشار استاتیک و توان مورد نیاز تحت شرایط ایده آل شامل جریان هوای مستقیم و یکنواخت در ورودی و خروجی فن انجام می شوند . البته اگر در عمل ، اتصالات داکت به فن موجب جریان هوای غیر یکنواخت شوند ، عملکرد فن و بستر ...

در زمینه طراحی سیستم تهویه صنعتی شناخت نیاز مشتری برای رسیدن به انتظارات او مهم است. مواردی مانند حفاظت در برابر انفجار و کنترل نویز گرفته تا کنترل آلودگی هوا در طراحی سیستم تهویه صنعتی تأکید می کند

در طراحی سیستم تهویه صنعتی از حفاظت در برابر ...

ساخت و تولید لوله‌های فولادی به روش‌های مختلف انجام می‌شود. روش اسپیرال یکی از روش‌های تولید، ساخت لوله فولادی است که به این نوع از لوله‌ها لوله اسپیرال فولادی یا متداول‌تر لوله اسپیرال می گویند.لوله فولادی در این روش، از ورقه‌های فولادی با ...

فن دمنده و مکنده دو عبارتی هستند که اغلب افراد آن ها را با همدیگر به کار می برند. همه کاربران این دو محصول را به خوبی می شناسند و با توجه به تفاوت هایی که فن دمنده و مکنده با همدیگر دارند باعث تفاوت کاربرد فن دمنده و مکنده در حوزه های صنعتی بطور ...

 درطول تاریخ همواره بشر در پی یافتن راه هایی برای بهبود شرایط محیطی خود بوده و تهویه نقش مهمی در زندگی انسان داشته است و تهویه یکی از مهمترین آنها می باشد. امروزه سیستم‌های تهویه و هواکش صنعتی علاوه بر اینکه در برج‌ها و ساختمان‌ها، ... کاربرد دارد ...

امروزه در بسیاری از صنایع،دمنده های صنعتی را فن یا هواکش می نامند و هر دو دستگاه یعنی هواکش صنعتی و دمنده صنعتی، دستگاه‌های مکانیکی هستند که برای گردش هوا به کار گرفته می‌شوند.اما بدانید که دستگاه دمنده ، هوا را فقط در منطقه‌ای خاص یا مشخص شده ...

هواکش صنعتی ار مهمترین تجهیزاتی است که در محیط های مختلف مانند کارخانه‌جات، کتابخانه ها، هتل ها، معادن، سالن های بزرگ و ... مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که در خانه بوی یک وعده ناهار، فضای خانه را اشغال می کند می توانیم به وسیله باز کردن درب و ...

Load More

سلام، اگر سوالی دارید، ما با دانش فنی خود در خدمت شما هستیم.
برای ارتباط با ما از طریق چت واتس آپ و یا شماره تماس های ذیل در ارتباط باشید
02188345279 - 02177611124
09126150270 - 09123095841

مشاور و پشتیبان شما هستیم
Close and go back to page