9 الی 17|تلفن تماس: 02188345279

سانتریفیوژ مکنده و دمنده

هواکش سانتریفیوژ

یکی از پرکاربردترین انواع هواکش ها در صنعت تهویه مطبوع، هواکش های سانتریفیوژ است، هواکش های سانتریفیوژ از انواع ديگر هواکش ها (هواکش های محوری) ارزان تر می باشند و ساختاری ساده تر دارند. هواکش های سانتریفیوژ را برای جابجایی گازها در ساختمان ها و خودروها استفاده می کنند، همچنين در صنایع نیز دارای کاربردهای بسیاری از جمله کنترل آلودگی هوا می باشند.

کارکرد هواکش های سانتریفیوژ

نحوه کارکرد هواکش های سانتریفیوژ، بدین شکل می باشد که، پروانه های فن با چرخش خود، انرژی جنبشی هوای موجود در لبه تیغه های پروانه را افزایش مي دهند و باعث پرتاب ذرات هوا به سمت بیرون هواکش های سانتریفیوژ می شوند. فشار هوای پرتاب شده، پس از ورود به کانال خروجی، به دلیل مقاومت ایجاد شده توسط بدنه هواکش سانتریفیوژ و کانال خروجی افزایش می یابد.اما این عمل افزایش انرژی جنبشی و پرتاب ذرات هوا در لبه پروانه باعث کاهش فشار در آن منطقه و ایجاد نوعی خلأ یا وکیوم در آن قسمت هواکش سانتریفیوژ می شود که اختلاف فشار آن منطقه با قسمت محوری پروانه، هوا را از قسمت محور پروانه به سمت لبه های آن می کشاند و باز انرژی جنبشی وسرعت ذرات هوا افزایش می یابد و پرتاب این ذرات به بیرون هواکش سانتریفیوژ صورت می گیرد. این عمل بدین شکل دائما تکرار می شود و باعث ایجاد جریان هوا در کانال ورودی و ه هواکش سانتریفیوژ می شود. در هواکش های سانتریفیوژ ورود جریان هوا به کانال ورودی هواکش هم محور با پروانه هواکش می باشد. یعنی جریان هوا یک چرخش نود درجه ای در داخل هواکش سانتریفیوژ خواهد داشت.

انواع هواکش سانتریفیوژ

یکی از راه های تقسیم بندی هواکش های سانتریفیوژ نوع شکل پروانه های آن ها می باشد. در این روش تقسیم بندی در حالت کلی سه نوع هواکش داریم که عبارتند از:

  • هواکش سانتریفیوژ با پروانه خم به جلو
  • هواکش سانتریفیوژ با پروانه خم به عقب
  • هواکش سانتریفیوژ شعاعی

سیستم انتقال قدرت در هواکش سانتریفیوژ :

1.انتقال مستقیم

2.انتقال از طریق تسمه

 

سلام، اگر سوالی دارید، ما با دانش فنی خود در خدمت شما هستیم.
برای ارتباط با ما از طریق چت واتس آپ و یا شماره تماس های ذیل در ارتباط باشید
02188345279 - 02177611124
09126150270 - 09123095841

مشاور و پشتیبان شما هستیم
Close and go back to page